środa, 10 lutego 2016

Jak prać rajstopy


Drogie Panie dziś mamy dla was kilka rad o tym jak prać rajstopy i pończochy by pozostały nienaruszone :)
Ze względu na ich delikatną naturę, muszą być traktowane ze szczególną dbałością. To pozwoli cieszyć się nimi dłużej :)

Aby rajstopy długo zachowały swój wygląd w momencie zakupu, musimy bardzo dbać o nie podczas użytkowania oraz podczas prania

Niektórzy piorą je po każdym założeniu inni prawie wcale, zależy to więc jedynie do indywidualnych preferencji.
 Jeżeli chcesz wyprać swoje rajstopy czy pończochy łatwiej i szybciej będzie po prostu zebrać większą ilość niż prać każdą parę innego dnia.

Najpierw trzeba obrócić rajstopy na lewą stronę
Do zlewu lub miski nalej letniej  wody, nie należy używać gorącej  - może skurczyć rajstopy i nie będą nadawały się do noszenia.
Następnie dodaj niewielką ilość płynnego detergentu, idealny będzie taki przeznaczony do delikatnych tkanin, lub można nawet dodać delikatnego mydła.
Zanurzone rajstopy pocieraj bardzo delikatnie przez chwilę, zwracając szczególną uwagę na część majtkową i stopy, potem zostaw do namoczenia na około pół godziny.
Po tym czasie wypłucz wszystkie pary oddzielnie w zimnej wodzie by usunąć resztki mydlin.
Odsącz nadmiar wody zwijając je w kulkę i delikatnie ściskając, pamiętaj żeby zdjąć przed tym z dłoni pierścionki które mogłyby zaciągnąć rajstopy lub rozedrzeć je.

Rozłóż suchy ręcznik i połóż na nim rajstopy.
Przykryj kolejnym ręcznikiem i dociśnij tym sposobem szybko i delikatnie usuniesz resztki wody unikniesz wyciskania rajstop. Jeżeli możesz pozostaw rajstopy w takiej pozycji, najlepiej suszy się je na płasko ponieważ wieszanie rajstop może powodować ich naciąganie. Unikaj suszenia na kaloryferze czy suszarką elektryczną.

Jeśli nie masz czasu na pranie ręczne można umieścić je w pralce. W tym przypadku pamiętaj jednak żeby użyć woreczka do prania delikatnych rzeczy, doskonale zabezpieczy twoje ulubione rajstopy podczas prania w pralce. Rajstopy segreguj do prania na jasne i ciemne tak jak w przypadku ubrań :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz